mezinárodní dobrovolnictví

spolupráce s United Vision

Ekocentrum Divočina dlouhodobě spolupracuje s neziskovou organizací United Vision, která za podpory grantových výzev Evropského Sboru Solidarity vysílá dobrovolníky do zahraničí a příjmá zde v ČR. Ve spolupráci s United Vision ekocentrum každoročně hostuje dlouhodobé mezinárodní dobrovolníky, zároveň v létě 2024 v ekocentru proběhne první mezinárodní mládežnická výměna.

dlouhodobý dobrovolníci v Divočině

Na jaké akce s dlouhodobými dobrovolníky se můžete těšit?

Mezinárodní dobrovolníci asistují v pravidelných či jednorázových ekoprogramech, při projektové  angličtině,  v permakulturním kurzu v angličtině a na táborech. Jejich hlavním tématem pro jaro a léto je tvorba edukativní kavárny. V rámci projektové angličtiny a ekoprogramů na ní budou spolupracovat s dětmi a teenagery. Dohromady si vyzkouší designovat prostor kavárny, recyklovat a dávat starým věcem nový život. Vymyslí menu z toho, co právě roste na komunitní zahradě a dozví se i něco o tom, jak vytvořit značku a jak ji správně propagovat pře sociální sítě.

Youth-exchange

V létě 2024 v Divočině proběhne mládežnická výměna, do které se zapojí mladí lidé z Estonska, Česka, Itálie a Albánie. Českou skupinu v této výměně budou zastupovat i teenageři z  dětského domova Sázava. Tématem výměny bude výstavba dobrodružného hřiště. Odbornou částí problematiky dobrodružných a konvenčních hřišť nás provede Carolina Sidon a Magdalena Smetanová. V mezičase budou účastníci procházet Cestou Hrdiny podle Josepha Campbella.