O NÁS

co je divočina?

Divočina je 2,5 ha luk, sadu a komunitní zahrady. Disponujeme domem s výukovým sálem, kuchyní a sociálním zařízením, dále dřevostavbou s možností ubytování, kreativní a recyklační dílnou a venkovní pecí na chléb a pizzu. 

Nabízíme ekoprogramy pro školky a základní školy týkající se  udržitelného životního stylu. Pořádáme permakulturní a  řemeslné workshopy. Seznámit a vyzkoušet si u nás můžete přírodní stavitelství i alternativní technologie.
Pořádáme tábory a  zahraniční mládežnické výměny. Přijet k nám můžete i na školní výlet. Projekt, kterým se vaše třída  budete chtít zabývat, Vám ušijeme na míru. 
Pokud u nás chcete strávit zážitkově 1-2 dny s dětmi, můžete přespat v teepee s dřevěnou podlahou a ohništěm, splnit úkoly indiánského náčelníka a stát se „Ochráncem Země“.
Od jara do podzimu hostíme v našem ekocentru zahraniční dobrovolníky z programu Evropský sbor solidarity, kteří nám asistují v ekoprogramech a vedou tzv. Projektovou angličtinu.  Edukativní, nealko kavárnu slavnostně otevřeme 28.7.. 
Téma této sezóny v ekocentru  je udržitelná móda, proto naší rezidenční řemeslnicí pro tuto sezónu bude krejčová, která pracujeme s přírodními materiály. Těšit se tedy můžete na kurzy šití, práce s ovčí vlnou i letní tábor pro mladé módní designery, kterou zakončíme módní přehlídkou pro veřejnost v den slavnostního otevření edukativní kavárny.
Pro zájemce o výuku angličtiny nabízíme jazykový kurz či možnost individuálních konverzací. 

náš tým

HELEN – zakladatelka Divočiny

Jitka – krejčová (rezidenční řemeslnice)

lůca – vysílání/příjmání dobrovolníků v rámci esc

Diego – lektor recyklace 

Natálie – sociální sítě

Corrina – mezinárodní dobrovolnice

élodie – mezinárodní dobrovolnice

Juliana – mezinárodní dobrovolnice

REZIDENČNÍ ŘEMESLNÍK

Akademie Udržitelného Života a Podnikání

V roce 2023 proběhl pilotní program AUŽP, která má za cíl propojovat zkušené lektory v oboru se studenty a vzdělávat je prakticky a udržitelných trendech. V rámci akademie v sezóně 2024 ekocentrum Divočina hostuje krejčovou Jitku Novákovou, která zde povede kurzy šití a udržitelné módy.

Jitka Nováková

Vyučená dámská zakázková krejčová založila … spolupracuje s návrháři a historickými spolky. Nyní se nejvíce zabývá šitím historických kostýmů a udržitelnými způsoby výroby oblečení.

Na jaké akce s Jitkou se můžeme těšit?

V průběhu celé sezóny v Divočině budou probíhat již zmíněné kurzy šití, u kterých si můžete vybrat od začátečnických až po pokročilé, zároveň si můžete vybrat z kurzů víkendových, a nebo pravidelných. Dále v Divočině proběhne tábor pro mladé módní návrháře a ekoprogramy.

Seznam všech akcí pro sezónu 2024: